Projektowanie i doradztwo

PROCES PROJEKTOWY POWINIEN ROZWIĄZAĆ WIĘKSZOŚĆ PROBLEMÓW
Z JAKIMI BORYKA SIĘ INWESTOR

Wymiana automatyki central wentylacyjnych

Projektowanie powinno zacząć się od rozmów z inwestorem. Wyszczególnienie potrzeb, opisanie charakterystyki obiektu i pomysłu pozwala już na wstępie typować możliwe rozwiązania i rodzaje urządzeń.

Projekt często łączy kilka branż – systemy SSP, UPS, wentylację, elektrykę, kontrolę dostępu itp. Punkty styku tych systemów są najczyściej pomijane, przez co pojawiają się problemy na etapie realizacji. 

Aby uniknąć tych problemów służymy wiedzą z zakresu doboru urządzeń i możliwych rozwiązań.

Wykonujemy kompleksowe  projekty  systemów HVAC połączone z projektami BMS. Integrujemy układy sterowania różnych dostawców w celu optymalizacji kosztów inwestycji.

Projektowanie oświetlenia wykonujemy wspólnie z firmą Luminight. Podczas audytu jaki wykonujemy u klienta spisywane są niezbędne ustalenia, dokonywane pomiary a finalne rozwiązanie potrafi zwrócić się w krótkim terminie i podnieść rangę i atrakcyjność obiektu. 

Projekty systemów automatyki wymagają wielu analiz i ustaleń. W trakcie projektowania przedstawiamy kilka możliwych rozwiązań i wspólnie wybieramy optymalne. 

Pytania

Mam sporo maszyn, co mogę zrobić żeby zaoszczędzić?

Rozwiązań jest bardzo dużo. Możemy zastosować układy miękkiego rozruchu lub falowniki które ograniczą prądy rozruchowe, możemy zastosować kompensację mocy biernej. Modernizacja układów i zastosowanie barier ochronnych i systemów bezpieczeństwa korzystnie wpływa na BHP pracy i pozwala uniknąć niechcianych wypadków i przestojów.

Jakie projekty Państwo wykonujecie ?

Współpracujemy z wieloma projektantami branżowymi – elektrykami, projektantami sanitarnymi, specjalistami od oświetlenia,  konstruktorami, automatykami, a nawet projektantami zaawansowanych systemów CAD 3D. Naszą zaletą jest umiejętność powiązania branż i ich koordynacja.

Skontaktuj się