Inteligentne budynki

Inteligentne budynki stają sie coraz bardziej rozbudowane i autonomiczne. Nie odnoszą się już do sterowania oświetleniem czy roletami ale potrafią wykonywać złożone procedury sterowania odnawialnymi źródłami energii, reagować na zmienne warunki pogodowe, awarie, pożary czy włamania. Większość kosztów generowanych przez budynek to wydatki na energię. Chodzi tu zarówno o energię w postaci ogrzewania jak i energię elektryczną. Inteligentne sterowanie ma na celu zapobieganie niepotrzebnym stratom energii. Dla przykładu odpowiednie sterowanie ogrzewaniem, markizami, roletami, domykaniem okien i rekuperatorem, które uzależnimy od pogody i pory roku potrafi zaoszczędzić około 15% energii wydatkowanej na ogrzewanie zimą lub klimatyzację latem.

 

 

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom klientów firma JJ SYSTEMS oferuje w Szczecinie i okolicach systemy inteligentnych budynków.  INELS 

 

 

VisionBMS.  System ten możliwościami wykracza poza KNX, którego w łatwy sposób może integrować z innymi produktami. Jest to system w pełni skalowalny.

Systemy można z powodzeniem stosować nie tylko do obiektów jednorodzinnych ale również do pensjonatów, hoteli a system Vision BMS również do galerii handlowych i zakładów produkcyjnych.

 

Nowością  w ofercie są sterowniki do akwariów które możemy zintegrować z systemem inteligentnego budynku.

NO3-PO4-Ca-Mg-KH – Computer
Ciągły pomiar kilku dodatkowych parametrów takich jak NO3, PO4, Ca, Mg, KH w wodzie słodkiej i słonej. Wyniki są wyświetlane na ekranie LCD w ARM lub w Aplikacji PC/Mac/Android/iOS. Można zaprogramować kontrole każdego gniazda 230V w zależności od dowolnego parametru. Można np. przeprowadzać dozowanie preparatów lub inne operacje.
pH – Komputer
Wartość pH wysyłana jest do komputera lub aplikacji w PC/Mac/Mobile. Można zaprogramować każde wyjście sterujące 230V w zależności od pH. Bardzo przydatne do sterowania, na przykład dodatkowym reaktorem wapnia lub reaktorem CO2. Komputer działa z każdymi elektrodami pH ze złączem BNC.
4-kanałowa kontrola jasności PWM
Możliwość podłączenia do 4 oddzielnych sterowników z wejściem PWM. Każdy kanał może być dowolnie programowany do rozjaśniania i ściemniania. Każdy kanał może być zaprogramowany w dowolnym czasie w ciągu dnia. Można podłączyć np. lampy T5, oświetlenie LED i inne elektroniczne urządzenia sterujące dowolne źródło światła. Opcjonalnie można przełączać wyjścia w trybie 1-10V.
WiFi – Siec bezprzewodowa
ARX posiada wbudowany moduł WiFi. Dzięki niemu można podłączyć do sieci LAN komputer ARX bezprzewodowo. Po podłączeniu ARM do ARX poprzez USB można ustawiać i pobierać dane z obu komputerów.
SMS – system komunikatów
Korzystając z wbudowanego modułu SMS można zaprogramować do 20 wiadomości wysyłanych za pośrednictwem SMS. Można ustawić dowolne zdarzenie, na które ARX odpowie, wysyłając wiadomość. Może być również w określonych odstępach czasowych. Dzięki tej funkcji można zdalnie być informowanym o wydarzeniach w zbiorniku lub terrarium.
Kontroler Pomp
Można podłączyć do 4 urządzeń zasilanych z dowolnego źródła 230V o mocy do 100W każde. Zazwyczaj jednak wyjścia te są przeznaczone do sterowania pomp obiegowych i cyrkulacyjnych. Można wykorzystać ARX jako generator fali.
7 języków Audio
Komputer informuje o większości zdarzeń głosowo. Do wyboru jest 7 języków: ENG, POL, FRA, JPN, ESP, GER, ITA. Język wybiera się za pomocą aplikacji. Dodatkowo komputer powiadamia głosowo o zaprogramowanych alarmach.

arm_arx_marx_m