Instalacje elektryczne i teletechniczne

OFERUJEMY NAJLEPSZEJ JAKOŚCI INSTALACJE ELEKTRYCZNE ORAZ TELETECHNICZNE

Instalacje elektryczne

Instalacja elektryczna powinna być zaprojektowana uwzględniając przyszłościowy rozwój. 15 lat temu mało kto myślał o fotowoltaice a teraz standardem staje się stacja ładowania EV oraz magazyn energii. Co może przynieść przyszłość? Może zasilanie bezprzewodowe?

Instalacje teletechniczne

W dobie wszechobecnego WiFi sformułowanie instalacje teletechniczne czy LAN brzmi nieco starodawnie. Są to jednak podstawowe instalacje przesyłające coraz większe ilości danych. Światłowody są jedynym sposobem komunikacji odpornym na pola elektromagnetyczne. Instalacje automatyki budynkowej, instalacje bezpieczeństwa przeciwpożarowego nie istnieją bez przewodów.

Częste pytania dotyczące instalacji

Po co mi sieć strukturalna, przecież wszystko komunikuje się po WiFi?

Sieć WiFi ma szereg ograniczej w przesyle, prędkości, ilości podłączonych urządzeń i użytkowników. Poprawnie wykonana sieć LAN ma gwarancje na 25 lat co zwykle przekracza żywotność aranżacji budynku i żywotność urządzeń aktywnych

Czy Instalacja elektryczna wymaga konserwacji ?

TAK – jak każda rzecz, tak samo instalacja się zużywa. Połączenia w gniazdach, w tablicy i puszkach połączeniowych mogą z czasem się luzować. Wpływ na to mają warunki atmosferyczne, prąd płynący w obwodzie albo mechaniczne uszkodzenia np. wyryawając wtyczkę z gniazdka. Takie luzy mogą prowadzić do iskrzenia a to do pożaru instalacji.

Na co mi tyle kabli i oddzielnych gniazdek?

Ilość urządzeń elektrycznych uzywanych w tym samym czasie coraz bardziej wzrasta. Mimo że oszczędzamy stosując LEDy to np żelazko, czajnik czy kuchenka ma moc ponad 2kW każde. Włączone naraz na jednym obwodzie mogą doprowadzic do pożaru błędnie zaprojektowanej i wykonanej instalacji.

Czy instalacja elektryczna jest droga?

Tak i Nie, koszt wykonania instalacji licząc że bedzie pracować bez zmian przez 25 lat wychodzi zdecydowanie mniejszy niz koszt wymiany paneli, kafelek czy malowania raz na 5 lat albo i częściej. Czy warto w takim razie oszczędzać na czymś co ma służyć przez całe pokolenie ?

Skontaktuj się